A kinti kutya lakásba szoktatása olyan átmenet, amihez időre és türelemre van szükség. Az udvaron élő négylábúak hozzászoktak ahhoz, hogy bárhová elmehetnek elvégezni a dolgukat és kialakították a saját játékszabályaikat. Hogyan lehet elérni, hogy a kinti kutya átálljon a benti életre? A lakásba szoktatás aprólékos folyamat. Remélhetőleg az állat már ismeri az egyszerű kiképzési parancsokat, például az ülést és a maradást.
Megszokja az új helyét a kinti kutya?
Az átállás megkezdéséhez vigye be a kutyáját pórázon naponta néhány alkalommal a lakásba! Hagyja, hogy körülnézzen és felfedezzen mindent! Ha a kutyus túl közel kerül valamihez, amire nem szabadna ráugrania, enyhén rángassa meg a pórázt, miközben azt mondja: nem! Fontos, hogy a kinti kutya lakásba szoktatása során az ebnek saját területet biztosítson.
Helyezze el az étel- és víztartó tálját, valamint az ágyát egy kényelmes helyre! Az is jó ötlet, ha több újságpapírt tesz le az elkerülhetetlen fürdőszobai balesetek esetére. Ha következetesen behozza, akkor hagyja, hogy felfedezze a területet, ételt ad neki a tálkájába, majd kiviszi, hogy vizelhessen vagy játszhasson, más szóval a kinti kutya lakásba szoktatása és nevelése fokozatosan sikerrel koronázódik.
Mikortól kezdődhet a kölyök tacskó nevelése?
A kölyök tacskó nevelése már akkor el kell kezdődjön, amikor hazaviszi a kennelből. Valószínűleg Ön is azt szeretné, ha biztonságban érezné magát, magabiztos lenne, illetve kedves és hatékony módon tanulná meg azokat a dolgokat, amikre szüksége van. Ezért a továbbiakban jöjjön néhány tipp, amivel a tacskó nevelése egyszerűvé válhat!
Ezekkel a szabályokkal indul a tacskó nevelése!
Az állatnak tilos magas dolgokra ugrálni. Ha ezt teszi, emelje fel az ölébe, majd tegye vissza a földre. A legtöbb hátsérülés azért történik, mert ezt a szabályt nem tartják be. A tacskó háta nem bírja az ugrálás okozta további terhelést. Ez azért van, mert a fajta az odúkban való vadászatra lett kifejlesztve. Így hajlamos a fájdalmas hát- és nyaksérülésekre, amitől meg kell védeni.
Szorgalmasan dolgozzon a szobatisztaságra nevelésén! Tegye ezt rutinná a kölyök tacskó nevelésekor! Gondoskodjon arról is, hogy rendszeresen kijusson a szabadba és megtanulja, miszerint ott kell intézze a dolgát.
Szoktassa a napi fogmosáshoz! Így a fogazat egészséges marad és az évek során sok pénzt takaríthat meg a gazdinak. Minden kutya egyedi és sajátos személyiséggel rendelkezik. Tudja meg korán, mit szeret és gondoskodjon arról, hogy bőven kapjon belőle!
Az aktív futás kutyával mikortól ajánlott?
Az, hogy a futás kutyával mikortól ajánlott, fontos kérdés a futás és a négylábúak rajongóinak életében. Ez nemcsak remek módja annak, hogy az állat fitt, egészséges és szellemileg stimulált legyen, hanem arra is lehetőséget ad, hogy dolgozzon az engedelmességén és kapcsolatot alakítson ki vele. Mint minden tevékenység, a futás kutyával is igényel néhány dolgot, amit figyelembe kell venni, hogy az élmény biztonságos és élvezetes legyen minden résztvevő félnek.
Futás kutyával – kis lépések megtétele
Ha a kölyökkutya a megfelelő módon kezdi el a testmozgást, az fontos a fizikai fejlődéséhez és a későbbi ízületi problémáktól való megóvásához. Az állatorvosok szerint, a kisebb fajták 9, a közepesek 10-11, a nagyok pedig 12-14 hónapos kortól kezdhetik a hosszabb futást.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem mehet ki vele a szabadba és nem fedezheti fel. Amint a kiskutya teljesen beoltott, a rendszeres séta kiváló mozgásforma és remek módja annak, hogy elkezdje a pórázon kívüli engedelmességi képzését, amit a futás kutyával követ majd.
Ezek a személyiség jegyek a mopsz kutya jellemzői
A mopsz kutya jellemzői közé tartozik, hogy egy kistestű állatról van szó, ikonikus ráncos pofával, kunkori farokkal és óriási személyiséggel. Bárhol is jár, azonnal felismerik az emberek. Azt talán nem mindenki tudja, hogy a mopsz kutya évszázadokra visszanyúló gazdag történelemmel büszkélkedhet. Kínából származik és a királyi családok nagy becsben tartották, a szeretetre méltó személyisége és megjelenése miatt.
Rengeteg jó tulajdonsággal bír a mopsz kutya
A mopsz kutya barátságos és ragaszkodó személyiségéről ismert. Könnyed, nyugodt és csendes, de kissé pajkos is lehet. Okos és bájos, bohóckodásával szórakoztatja a környezetét. A mopsz kutya jellemzői közé tartozik, hogy rendkívül jól alkalmazkodik a lakásban való élethez és nem ugat túl sokat, a szükségletei közlésén túl. Kezdő vagy első kutyatartóknak is jó választás bizonyul.