2020-ban már nem csak a fiatalok körében népszerűek a PC játékok, hiszen egyre több azoknak a száma, akik idősebb koruk ellenére mégis leülnek a gép elé, hogy maguk mögött hagyják a fárasztó hétköznapokat, s átadják magukat a játék élvezetének. Ebben a bejegyzésünkben összeszedtünk 6 érvet, amiért hasznosak lehetnek a PC játékok.
Miért érdemes PC játékokkal játszani?
1. Mert kudarc nélkül nincs siker
Mindegy, melyik híres embert kérdezzük meg, szinte mindegyik azt fogja mondani, hogy a kudarcok segítették előre az életben. A PC játékokban ezt meg is lehet tanulni, hiszen akár egy játékban is lehetőségünk van akár 100-szor is elbukni, mielőtt sikerül végigvinnünk a pályát.
2. Mert növeli a problémamegoldó képességet
A napjainkban elérhető PC játékok többsége jó problémamegoldó képességet és kritikus gondolkodást igényel, így akár heti háromszor 20 perc is elég lehet arra, hogy javítani tudjuk ezeket a fontos tulajdonságokat.
3. Mert aktívan tartja az agyunkat
Régen az idősebb korosztály keresztrejtvényekkel igyekezte elkerülni a mentális leépülést, ma pedig ezt meg lehet tenni PC játékok segítségével, hiszen ezek kicsit több agykereket mozgatnak meg, mint egy egyszerű keresztrejtvény.
4. Mert segíti a vizuális készséget
A PC játékok segítségével:
- könnyebben tudjuk követni a környezetünkben lévő tárgyakat,
- egyszerűbb lesz egyszerre több dologra figyelni,
- gond nélkül tudjuk kiszűrni a lényegtelen adatokat,
- játszva tudunk egyik feladatról a másikra váltani,
- nehézség nélkül tudjuk észlelni a környezetünkben lévő vizuális változásokat.
- Mert csökkenti a reakcióidőt
A PC játékokban gyorsan kell cselekedni, hiszen nem nagyon van idő órákig elmélázni, hogy mi lesz a legjobb lépés. A PC játékok képesek növelni az információ-feldolgozás sebességét úgy, hogy közben nem esik csorba a döntésekből fakadó cselekvések minőségében, pontosságában.
5. Mert növeli a multitasking készséget
Kísérletekkel bizonyították már az agy- és kognitív tudományok professzorai, hogy azok, akik rendszeresen játszanak PC játékokkal, fejlettebb képességekkel rendelkeznek a figyelem, a felismerés, a látás és a multitasking területén is.